RaportZakupy online w Polsce 2020

Klienci dostali błędną wiadomość? Oto workflow, który pomoże Ci z przypadkowymi komunikatami!

Nie myli się ten, kto nic nie robi. Co jednak zrobić, aby zminimalizować konsekwencje popełnionego błędu, np. omyłkowej wysyłki powiadomienia o niezamierzonej treści lub wysyłki do niewłaściwej bazy subskrybentów? Musisz szybko zareagować, wysyłając trafne komunikaty do każdej grupy odbiorców. Dzięki temu unikniesz lawinowych skarg klientów oraz zmniejszysz ryzyko ich utraty.  

Takie komunikaty możesz zaplanować z wyprzedzeniem wykorzystując scenariusze automatyzacji (workflows). Pozwolą Ci one dopasować treść wiadomości do aktywności konkretnego subskrybenta – inną dla tego, który zdążył już otworzyć i odczytać błędny komunikat, a inną dla tego, który jeszcze tego nie zrobił.  

Przygotowaliśmy gotowy scenariusz komunikacji, który pomoże Ci zareagować na błędnie wysłany komunikat. Najważniejsze jest określenie grupy odbiorców, którzy otrzymali niewłaściwą wiadomość. Przy pomocy segmentacji szybko wyodrębnisz grupę osób, która kliknęła w powiadomienie i będziesz mógł/mogła zaplanować dalszą komunikację z wyjaśnieniem sytuacji.  

Jeśli osoby, które odczytały powiadomienie, zostały w jakiś sposób dotknięte błędnym komunikatem, zastanów się jak możesz je przeprosić. Może podaruj im kod rabatowy, aby docenić ich cierpliwość?  

Powyższa segmentacja pomoże Ci także w określeniu, którzy odbiorcy zignorowali błędną wiadomość. W ten sposób zaoszczędzisz niezainteresowanym odbiorcom niepotrzebnych tłumaczeń, których najprawdopodobniej i tak nie zrozumieją.  

Każdy ma prawo do błędu, pamiętaj jednak, że Twoja pomyłka może być kosztowna. Przygotuj się na taką ewentualność i zadbaj o pozostawienie wśród zdezorientowanych odbiorców dobrego wrażenia.

Napisał
Julia Prus
Social Media Specialist w ExpertSender
Social media and content is her thing at ExpertSender. Dance and a linguistics enthusiast.
 
 
 
Zobacz jak to działa
Przekonaj się, jak możesz zwiększyć zyski korzystając z platformy do multichannel marketing automation ExpertSender.
Zamów demo
Demo ExpertSender