(Darmowy e-book)Wielka Księga Porzuconych Koszyków!

Jak stworzyć powiadomienie web push, które zamieni zwykłego odbiorcę w klienta?

Wielokanałowość w komunikacji marketingowej oznacza korzystanie także z innych kanałów niż standardowy e-mail, w tym powiadomień web push. Jeśli nie masz pewności, czym one są i jak powinny wyglądać, to czytaj dalej 😊 

Co to jest powiadomienie web push? 

Jest to krótka wiadomość, którą możesz wysłać odwiedzającym Twój sklep internetowy za pomocą przeglądarki – niezależnie od tego, czy używają Chrome’a, Firefoxa, Safari, Opery czy MS Edge. Ta funkcja działa nawet wtedy, gdy użytkownik całkowicie opuścił Twoją stronę internetową, ale kontynuuje przeglądanie stron internetowych, to znaczy ma nadal otwartą przeglądarkę. 

Jaki jest cel wysyłania powiadomień web push? 

Powiadomienia web push mogą służyć jako przypomnienia o porzuconej transakcji, informacje o nowych ofertach czy szybkiej wyprzedaży – właściwie można w nich zawierać praktycznie wszystko. Pomagają utrzymać zainteresowanie użytkowników i klientów Twoją ofertą i zachęcają ich do działania (najczęściej do zakupów). 

Jak wygląda powiadomienie web push? 

Typowe powiadomienie web push zawiera tytuł i opis, ikonę oraz adres URL strony internetowej. Jeśli jesteś bardziej odważny/-a, możesz dodać emotikony i duże obrazy – ale bądź ostrożny/-a, bowiem łatwo jest z tym przesadzić i zepsuć całość. 

Jak tworzyć powiadomienia web push 

Jest kilka prostych zasad, których musisz przestrzegać podczas tworzenia powiadomień web push: 

1. Charakterystyczna grafika 

Użyj wyróżniającej się grafiki, która będzie kontrastować z tłem typowej strony internetowej i przyciągnie uwagę odbiorców. Wyróżniająca się oznacza, że ​​nie jest nudna, ale nie przesadzaj! 

2. Odpowiedni tytuł 

Postaraj się, aby tytuł powiadomienia odpowiadał treści wiadomości i był wyraźnie widoczny. To – i grafika – to pierwsze rzeczy, które Twoi odbiorcy zauważą, więc postaraj się zwrócić ich uwagę. 

3. Jasne CTA 

Chcesz, żeby Twoi odbiorcy podjęli działanie, prawda? Dołącz więc link do konkretnego miejsca w Twoim sklepie internetowym lub konkretne wezwanie do działania. Twoi odbiorcy muszą wiedzieć, co chcesz, aby zrobili z Twoją wiadomością. 

Przykłady dobrych powiadomień web push 

Nie wierz nam na słowo. Istnieje wiele przykładów świetnych powiadomień web push, które stworzono z uwzględnieniem powyższych prostych zasad. Zebraliśmy kilka z nich jako inspirację dla Ciebie: 

Wniosek 

Prawidłowo przygotowane powiadomienie web push może zdziałać cuda dla Twojego sklepu e-commerce. Przestrzeganie powyższych zasad z pewnością pomoże Ci zacząć. 

Powodzenia! 

Napisał
Jarek Wasielewski
Digital Content Specialist w ExpertSender
Po godzinach: lokalny historyk. Fan kontrabasu.
 
 
 
Zobacz jak to działa
Przekonaj się, jak możesz zwiększyć zyski korzystając z platformy do multichannel marketing automation ExpertSender.
Umów Demo
Demo ExpertSender